KUYU AÇMA TEMİZLEMEKuyu Açma Temizleme İşleri

          Kıbrıs Altyapı olarak 18 yıllık tecrübemiz ve uzman kadrolarımızla her çapta keson su kuyusu, dremaj kuyusu, logar kuyu su arama, zemin etüdü yapılır. Eski kuyularda temizlik ve tamir işlemleri, Suyu azalmış kuyularda derinleştirme hizmeti sunmaktayız.Yeterli alt yapısı olmayan yerlerde ve pis atıkların kanalizasyona bağlanmadığı yerlerde kapılarının önünde foseptik çukuru bulunur. Zaman zaman ise foseptik kuyusu dolar ve boşaltılması gerekli olur. Bu gibi durumlarda foseptik kuyu temizliği yapılması gerekir ya da bir şekilde uzman kişileri getirterek alt yapınızın kanalizasyona bağlanması gerekmektedir. Aksi halde bir genişliği olan çukur bir gün dolacaktır ve bunun temizlenmesi önemlidir. Çünkü pis olan atıklar hatta tuvaletten borular yoluyla gelen dışkılar çevreye zarar vereceği gibi sağlığı da olumsuz yönde etkileyecektir. Bu yüzden foseptik kuyu temizliği önemli bir konudur eğer giderlerinizin ortak borusu kanalizasyona bağlı değil ise.  

          Foseptik çukuru bazı yerlerde lağım çukuru adını da almaktadır. Foseptik çukuru sağlık koşulları göz önünde bulundurularak inşa edilmiş ve pis atıklar için özel olarak oluşturulmuş depolardır. Üzerine bastırarak söylemek gerekir ki foseptik kuyu temizliği zamanı gelmişse mutlaka yapılmalıdır ve sağlık tehlikeye atılmamalıdır. Bu temizleme işlemi için ise vidanjör çağırılıp pis atıkların çekimi yapılmalıdır. Vidanjör pompaların yer aldığı dibe çökmüş atıklar için pompalar yardımı ile çekim yaptıran araçlardır. Bir kişi aracı yönetir ve çekim işlemi onun yönetimi ile yapılır.Foseptik kuyu temizliği ne kadar sıklıkla yapılmalıdır sorusuna yanıt olarak kesin bir şey söylenemez. Çünkü deponun ne kadar hacmi olduğuna göre değişiklik göstermektedir bu durum. Fakat herhangi bir taşma durumu ile karşılaşıldığında sağlık bakımından oldukça tehlikeli bir durum söz konusu olur. Foseptik çukurları genel olarak kırsal kesimlerde yaşayanların kullandığı bir yöntemdir. Yeterli alt yapı gelişmemiş olduğundan evlerde ya da işyerlerinde bu lağım çukurlarından bulunur.

          Nüfus az olduğu için kanalizasyona bağlanma gerek duyulmayan giderlerin son durağı lağım çukuru olmaktadır. Bazı yerlerde ise özellikle sahil kısımlarında denizin kirlenmemesi için böyle bir yönteme başvurulmuştur. Çünkü kanalizasyon borularından geçen atıklar denizin kilometrelerce ilerisine bırakılır. Fakat buna rağmen dalgalar bir şekilde rüzgar sebebiyle atıkları kumsala getirebilirler. Yine de durum böyle olsa bile kanalizasyon şeklinde bir alt yapıya sahip olmak sağlık açısından daha iyidir. Daha temiz bir ortam olabilir ve böylece çevre de zarar görmemiş olur

          Foseptik kuyu temizliği için deneyimli olan firmalarla anlaşma yoluna gitmeniz sizler için daha faydalı olacaktır. Çünkü deneyimsiz olan firmalar tarafından iyi çekilmeyen foseptik çukurları iyi bir şekilde temizlenmediği takdirde kısa bir zaman sonra tekrar dolacak ve bunun yanı sıra, yeni boşaltılmış olan fakat iyi temizlenemeyen lağım çukuru sağlık açısından çevredeki insanlara tehlike arz edecektir.  Hatta bazı yerlerde iyi temizlenmiş olsa bile foseptik çukuru oldukça kötü kokular yayar ve çevreyi son derece rahatsız eder. Ayrıca, çok fazla yağmur yağdığı zamanlarda da taşma gibi problemler ortaya çıkacaktır. Kar yağdığı zamanda da karlar eridiğinde foseptik çukuru aynı şekilde taşma gösterebilir.Gelişmiş semtlerde ve kalabalık insan topluluklarının olduğu yerlerde fosseptik çukuru kesinlikle bulundurulmamalıdır. Bir an önce başvurulup kanalizasyon alt yapısına bağlanarak sonuca ulaşılmalıdır. Çünkü kalabalık bir binanın foseptik çukuru dolmak için çok uzun bir süre beklemez.

          Kısa bir süre içerisinde çukur dolar ve taşmaması için önlemler alınmalıdır. Bu durum belediyeler tarafından çukurların belirlenmesi ve kapasite olarak yetmeyecek lağım çukurlarının, giderlerin kanalizasyona bağlanması ile sonuçlanmalıdır. Kalabalık toplulukların olduğu bölgelerde hala fosseptik çukurunuz var ise kanalizasyona bağlanması için belediyeye başvurmanız yeterli olacaktır. Görevliler bölgeyi inceleyip çukurun yerini görüp asfaltı ya da bahçeyi kazarak alt yapıya bağlanmasını sağlayacaklardır.

          Kuyu açma, kuyu onarım, kuyu temizlik işlemlerinizi profesyonel ekibimizle uygun fiyatlarla gerçekleştiriyoruz. Yapılacak işlemler, yapılacak yere ve işlem şekline göre değişiklik arz ettiğinden fiyatlar konusunda detaylı bilgi almak için İletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz. KKTC genelinde yaptığımız hizmetlerin kalitesini, ana sayfa altında yer alan kıbrıs’ın saygın firmalarının referanslarıyla teyit edebilirsiniz.

 

 

 

 

[ess_grid alias=”Faaliyetlerimiz”]